Humasid

Humasid Özellikleri

 

Evosynth’in tescilli marka ürünü olan Humasid piyasada benzersiz bir üründür. Formulasyonu ve etki mekanizması ile bitkide birçok ihtiyacı karşılamasının yanı sıra önemli bir toprak ıslah ürünüdür.

  • Humasid organik madde, serbest amino asit, deniz yosunu extraktı ve hümik-fulvik asit içeriği ile mükemmel bir gübredir.
  • Humasid bitkilerde “auxin” hormonu üzerinde ki etkileri ile bitkinin çimlenmesi, büyümesi, çiçek döl ve meyve tutulumu, bitkinin içeriğinin ve beslenmesi üzerine mükemmel etkileri bulunmaktadır.
  • Humasid sadece tohum kapsulunu uyarmakla kalmazi aynı zamanda kök sistemini ve üst büyüme aksamını uyarmaktadır. Özellikle bunların etkisi kökte öne çıkmakla birlikte meyve tutumunda ve kalitesinde önemli fark yaratır.
  • Humasid toprak mikroorganizmaları için mükemmel bir besin kaynağıdır. Kullanıldığı topraklarda mikroorganizma faaliyeti hızla artar. Toprak kabarır, toprakta su ve geçirgenliği sağlayacak gözenekler oluşturarak kök sisteminin rahat iyon transferi için ortam hazırlar.
  • Yapraktan humasid uygulanan bitkiler ilk işlem hücre enerjisinin düzenlenmesi ve hücre metabolizmasında iyon transfer kapasitesini arttırarak büyüme hormonu salgılamasını teşvik eder. Humasid bitkiye içeriğindeki amino asit ile stres şartlarına karşı direnç kazandırır.
  • Hümik asitler ve organik amino asitler sayesinde topraktaki in organik maddelerin sulama ve yağmur suları ile kolayca yıkanıp gitmesine engel olur. Kök bölgesinde kökleşmeyi teşvik eder.
  • Humasid kullanılan topraklarda toprağın pH’ını optimal seviyelere düşürerek bitki beslenmesine engel olan toprağın alkali yapısını iyileştirir.
  • Humasid sıvı formu sayesinde suda her oranda çözülebilir formuyla her türlü (dmla, yağmurlama, terleme, karık vb.) sulama sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

                       

 

ORGANİK GÜBRE İÇERİK

Guaranteed  Content      

Organic material                                                   :  % 40

Organic Nitrogen                                                  :  %  2

Total Nitrogen                                                       :  %  4

Free amino acid                                                    :  %  8

Potassium oxide soluble in water  ( K2O )         :  %  3

Stabilized Ph interval                                            :  4,5-6,5