Eco-Sil

Eco-Sil, noniyonik organo silikon yeni nesil süper yayıcı – yapıştırıcı olup, her türlü insektisit, fungusit, herbisit, bitki gelişim düzenleyici ve gübrelerle karıştırılarak kullanılabilir.

Eco-Sil uygulandığı bitki yüzeyinde yüzey gerilimini düşürerek, geleneksel yayıcı ve yapıştırıcılara oranla çok daha fazla yayılma sağlar ve birlikte kullanıldığı ilaç ve gübrelerin etkisini artırır.

Aşağıdaki resimde Grande-Frutta ve su karışımına Eco-Sil karıştırılmış ve karıştırılmamış yaprak uygulaması gözüküyor.

Eco-Sil ile karıştırılan ilaç ve gübreler, yaprak ve meyve üzerinde homojen dağılım ve yayılma sağlayarak, geleneksel ilaçların meydana getirdiği leke oluşumuna neden olmaz.

 

Su damlasının dağılmamasından oluşan mercek etkisini önleyerek geleneksel yayıcı yapıştırıcıların yol açtığı yanmaları engeller.

 

Geleneksel yayıcı yapıştırıcılar yaprak yüzeyinden kolaylıkla yıkanıp giderken yeni nesil Eco-Sil yağmurda yıkanmaya dayanıklı (dirençli) özelliği sayesinde, tekrarlanan ilaçlama giderlerini düşürür.

 

Eco-Sil bitki yüzeyinde ve meyvede kalıntı bırakmaz, kullanıcılara, çevreye ve doğal hayata zararsızdır. Solvent içermediği için kullanıldığı bitkide toksik etkiye neden olmaz.

 

Kullanım Dozları*
Bitki Gelişim Düzenleyicileri                   25 – 50   ml / 100 L
Herbisitler                   25 – 150 ml / 100 L
İnsektisitler                   25 – 100 ml / 100 L
Fungusitler                   15 – 50   ml / 100 L
İz Elementli Yaprak Gübresi                   15 – 100 ml / 100 L

*Önerilen kullanım dozları kesin değerler olmayıp, karışımda kullanılacak ilaç ve gübrelerle ilgili üreticilerin tavsiyelerini dikkate alınız.

 

Saklama Koşulları
0 °C – 50 °C arasında güneş ışığı almayan bir yerde saklayınız.
Kullanılmış boş ambalajları plastik geri dönüşüm kurallarına göre yok ediniz. Çevreye atmayınız.

 

Uyarı 

Her tür kimyasal madde gibi, Eco-Sil’de çocuklardan uzak tutulmalı ve çocukların erişemeyeceği bir yerde saklanmalıdır.

Eco-Sil’in bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak bazı duyarlı kişilerde, Eco-Sil ile direk temas gözlerde ve deride hafif kızarıklıklara ve kaşınmalara neden olabilir. Böyle bir durumda temas edilen vücut bölümü bol su ile yıkanmalıdır. Yanlışlıkla içilmesi durumunda hemen en yakındaki sağlık kurumuna başvurunuz.

 

 

ECO-SİL İÇERİK

new generation adjuvant

%100 Organic silicon

(%100 Polyether-Polymethylsiloxane-Copolymer)